FS22 Przewodnik dotyczący ziemniaków, buraków i bawełny

FS22 Przewodnik dotyczący ziemniaków, buraków i bawełny

Bawełna

Tak więc, jak być może już słyszałeś, będziesz mógł uprawiać bawełnę w Farming Simulator 22. Radzimy kupić co najmniej 1 ha, jeśli zdecydujesz się na ten biznes. Dzieje się tak dlatego, że kombajn ma dużą pojemność, a plony są zazwyczaj niewielkie. Uprawiasz bawełnę, żeby ją sprzedawać, to jest główny cel.

Aby zacząć od wszystkiego, potrzebujesz dowolnej sadzarki, którą otrzymasz i przygotowanego pola. Do zbioru będziesz jednak musiał zaopatrzyć się w konkretny kombajn – CaselH Module Express 635. Może pracować samodzielnie – maszyna jest w stanie samodzielnie zbierać, przechowywać i przetwarzać bawełnę, więc nie będziesz potrzebować żadnych pół- przyczepy lub hedery na okres żniw.

Co więcej, ten konkretny kombajn jest bardzo bezobsługowy i dość szybki. Sposób działania polega na utworzeniu dużej beli bawełny i uwolnieniu jej, gdy jest pełna. Aby uzyskać jedną belę, będziesz musiał zebrać duże pole o powierzchni 2 ha, więc jak powiedzieliśmy, nie ma sensu sadzić małych pól bawełny.

Jednak nadal będziesz potrzebować odpowiedniej przyczepy. Możesz ich szukać w menu Narzędzia > Technologia bawełny. Znajdziesz tam dwa warianty – jeden na 1 belę lub 2 bele bawełny. Gdy uruchomisz kombajn w przyczepie, po prostu podjedź z powrotem po belę i załaduj ją.

FS22 Przewodnik dotyczący ziemniaków, buraków i bawełny

Ziemniaki

Do zbioru ziemniaków potrzebne będą: specjalna sadzarka do ziemniaków, pług, kombajn do ziemniaków i oczywiście naczepa o dużej pojemności.

Wartość ekonomiczna: możesz użyć go jako karmy dla świń lub sprzedać jako produkt, co dałoby ci około 30 000$ za 1 ha.

Dodatkowe informacje, o których należy pamiętać:

  • Musisz mieć naczepę do przechowywania plonów, w przeciwnym razie Twój kombajn bardzo szybko się przepełni.
  • Z 1 ha można uzyskać około 70 000l – ziemniaki naprawdę dają dużo plonów. Dlatego musisz kupić sprzęt, zwłaszcza dużą naczepę.
  • Nie zapomnij napełnić siewnika już wyrośniętymi ziemniakami i użyć ich do posadzenia nowych.
  • Ziemniaki można przechowywać na ziemi i można je zbierać za pomocą systemu pasów do załadunku na naczepę.
  • Nie zapominaj, że nie możesz ponownie użyć zakupionej maszyny do zbioru ziemniaków, jest ona bardzo specyficzna, więc będziesz mógł jej użyć tylko do tego konkretnego warzywa.

Do sadzenia ziemniaków potrzebna jest specjalna sadzarka – GL 860 Comacta lub Gimme GL 420. Swoją drogą, drugi model jest mniejszy i nie da się nawozić pola podczas sadzenia ziemniaków. Ponadto te maszyny są wolniejsze. Do pierwszego sadzenia kup w sklepie paletę z nasionami i zapełnij ją. Po drugie, możesz wypełnić go już wcześniej zebranymi ziemniakami i włożyć je do sadzarki.

Ziemniaki można zbierać na dwa sposoby – pierwszym z nich byłoby użycie obu kombajnów jednocześnie (w celu podpięcia ich do ciągnika) – ROPA Keiler 2 i Grimme SE 260. Uważamy jednak, że drugiego modelu należy unikać. Co więcej, jeśli chcesz go użyć, będzie potrzebować Grimme KS 75-4 – przednia okładka do pracy. Powodem tego jest szerokość zakładki, która jest szersza niż kombajn, więc pracownik unika pasów ziemniaków i szerokość wykorzystywaną do cięcia wystających części ziemniaka. Z drugiej strony, jeśli używasz kombajnu ROPA, nie będziesz potrzebować przedniej osłony.

Druga opcja zbioru ziemniaków to kombajn samojezdny Grimme Varitron 470 Platinum Terra Trac (znajdziesz go w dziale Pojazdy). Jest dwa razy szybszy, ale ma taką samą pojemność magazynową, ma dwukrotnie większą powierzchnię żniwną i do pracy nie potrzebuje ciągnika. Dlatego zalecamy rozważenie tej maszyny, jeśli poważnie myślisz o zbiorze ziemniaków.

FS22 Przewodnik dotyczący ziemniaków, buraków i bawełny

Burak cukrowy

Do zbioru buraków cukrowych potrzebne będą: dowolny talerz, pług, naczepa o dużej pojemności oraz kombajn ze specjalnym hederem do buraków cukrowych

Wartość ekonomiczna: możesz użyć go jako karmy dla swoich świń lub będziesz mógł go sprzedać. Za 1ha dostaniesz około 30 000$.

Dodatkowe informacje, o których należy pamiętać:

  • Jeśli chcesz, możesz zostawić buraki na ziemi, aby je później zebrać – pozwala na to specjalna głowica zbierająca, którą znajdziesz obok kombajnu.
  • Buraki cukrowe można ładować systemem taśmowym lub układając je na paletach – bardzo podobnie jak w przypadku ziemniaków.
  • Z 1 ha można uzyskać około 110 000.
  • Generalnie buraki cukrowe są tańsze w uprawie, ponieważ maszyny są tańsze i dużo szybsze do zebrania, ale uprawiając ziemniaki można zarobić więcej pieniędzy.

Tak więc, jak powiedzieliśmy wcześniej, uprawa buraków cukrowych jest tańsza, ale oznacza to również, że zyski są również mniejsze. Jednak rozpoczęcie ich uprawy jest bardzo łatwe – wystarczy mieć przygotowane pole i dowolną wybraną sadzarkę.

Całkiem dobrą opcją do zbierania buraków z pola będzie Grimme FT 300. Możesz przyczepić się z przodu ciągnika, a jeśli chcesz przyczepić z tyłu ciągnika, to kup Grimme Rootster 604. Jedna niesamowita rzecz chodzi o to, że nie mają one żadnych wad, zwłaszcza jeśli porównać je do kombajnów ziemniaczanych. Są niezawodne i szybkie, dzięki czemu można z nich bardzo łatwo korzystać.

Jeśli chcesz kupić samojezdny kombajn zbożowy, będzie on nieco droższy, ale nie bez powodu – to bardzo dobra maszyna i bardzo wydajna. Wszystkie trzy świetne modele można znaleźć w sekcji Pojazdy – Tiger 6 XL, Ropa Panther 2 i Holmer Terra Dos T4-40. Różnica między nimi to szerokość hederów i oczywiście pojemność. W technologii uprawy buraków wszystkie hedery znajdziesz w zakładce Narzędzia. Pamiętaj, że każda maszyna ma inny heder, ale kombajny są tak łatwe w obsłudze i niezwykle niezawodne.

Holmer Terra Felis 3 i ROPA Maus 5 to dwa inne pojazdy, które będzie można znaleźć w dziale kombajny samobieżne. Musimy jednak o tym przypomnieć – te maszyny nie są przeznaczone do zbioru buraków, a jedynie do ich podnoszenia. Buraki to bardzo łatwe warzywo, które można po prostu przechowywać na ziemi, a gdy trzeba je zebrać, bardzo łatwo załadować je do naczepy. Tylko nie zapominaj, że można to wykorzystać tylko na kilka hektarów.

FS22 Przewodnik dotyczący ziemniaków, buraków i bawełny

 

Autor:
FS22 Mods


Czym są do Farming Simulator 22 mody

Witamy w największej społeczności moderskiej Farming Simulator. Nadal nie wiesz, do czego służą mody do Farming Simulator 22? Gra została stworzona, aby wspierać modyfikacje (mody), które może stworzyć każdy fan. Możesz więc użyć modów, aby ulepszyć oryginalną grę. Tak, zgadzamy się, że gra jest już bardzo dobra, jednak możesz czuć, że potrzebujesz więcej kombajnów, traktorów lub innych narzędzi w grze. Co więcej, sama gra oferuje różnego rodzaju mody, które mogą zmienić rozgrywkę, naprawić niektóre denerwujące graczy błędy lub po prostu spróbować uatrakcyjnić grę. Dlatego powinieneś wypróbować FS22 mods. Ponieważ istnieje wiele różnych FS 22 mods, zainstalowanie jednego z nich zmieni nieco grę i stanie się wyjątkowa. Wszystkie LS22 mody są całkowicie darmowe, więc nie musisz się martwić o płatności lub ukryte podatki. Wypróbuj teraz Farming Simulator 22 mods i zostań lepszym farmerem.
Najlepsza FS22 Koparki mods

Dodaj komentarz

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!