Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

W Farming Simulator 22 powierzchnie będą wyglądały bardziej realistycznie i naturalnie. Dzięki funkcji Parallax Occlusion Mapping wdrożyliśmy w GIANTS Engine 9. Parallax Occlusion sprawi, że teren i inne powierzchnie w grze będą wyglądać bardziej szczegółowo i dynamicznie, jeśli ta funkcja jest włączona w ustawieniach. Przyjrzyjmy się i zobaczmy, co się właściwie dzieje.

Co to jest mapowanie okluzji paralaksy?

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Postaramy się wyjaśnić to tak prosto, jak to tylko możliwe: mapowanie okluzji paralaksy to technika, która zasadniczo poprawia szczegóły teksturowanej powierzchni, aby nadać jej głębi. Jak ślady opon na twoim polu, wykopy w ziemi. Są teraz głębsze, a oto dlaczego:

W pierwszym kroku mapowanie okluzji paralaksy zmniejsza złożoność geometryczną modelu 3D. Na przykład żwir na drodze, a nawet cegły w ścianie. Zmniejszone szczegóły powierzchni są przekształcane w płaską teksturę. Kiedy model jest renderowany w grze, szczegóły powierzchni są umieszczane na tak zwanej „mapie wysokości”. Tak to wygląda:

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Mapa wysokości zasadniczo dodaje głębi do płaskiej powierzchni. Wyobraź sobie mapę wysokości jako mapę geograficzną ze wzgórzami i dolinami. Różne kolory oznaczają różne głębokości. Jak widać na powyższej mapie wysokości – im ciemniejsza powierzchnia, tym głębsza. Na podstawie tych informacji zapisanych w obrazie, powierzchnia jest następnie rekonstruowana w grze, wyglądając trójwymiarowo i realistycznie.

Tak, ale dlaczego okluzja paralaksy?

Istnieje kilka powodów, dla których warto używać Parallax Occlusion Mapping w grach wideo, takich jak Farming Simulator 22, aby osiągnąć ten efekt. Przede wszystkim efekt wygląda bardzo realistycznie iz pewnością dodaje głębi powierzchniom w grze. Czy to nie wygląda schludnie? Po prostu rzuć okiem na te wizualizacje pogłębiających się powierzchni.

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Wtedy oczywiście jest przyjazny dla wydajności. Stopień odwzorowania paralaksy okluzji zależy od ustawień sprzętowych i graficznych. W ten sposób możemy dalej ulepszać Farming Simulator, jednocześnie zachowując przyjazność sprzętową dla każdego gracza.

Jeśli twój system sobie z tym poradzi, podkręć ustawienia, a uzyskasz najlepszy możliwy wynik. Jeśli nie, nie martw się – nadal możesz grać w Farming Simulator 22 z obniżonymi ustawieniami i wyłączoną funkcją Parallax Occlusion.

Jak więc będzie wyglądać gra?

Drogi, pola, mury i budynki: Ulepszone nawierzchnie zauważysz wszędzie, spacerując po Elmcreek, Erlengrat i… cóż, trzecią pokażemy wkrótce.

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Wciąż pracujemy nad mapowaniem paralaksy okluzji, ale dzięki tym pierwszym porównaniom powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać.

Należy pamiętać, że po wydaniu i uruchomieniu w systemie Farming Simulator 22 z sfinalizowanym mapowaniem okluzji paralaksy efekt może nie być prawidłowo odzwierciedlony na nieruchomych obrazach w porównaniu z rozgrywką na żywo.

Aby to na razie zakończyć, przyjrzyj się bliżej ziemi. Czy nie wydaje się, że chodząc boso po tej skalistej ścieżce, czułbyś się bardziej żywy? Tak, ładne, prawda?

Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna Farming Simulator 22: ziemia bardziej realistyczna i naturalna

Czekajcie na więcej!

Farming Simulator 22 będzie dostępny na PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One i Stadia 22 listopada. Zamów już teraz w przedsprzedaży, aby otrzymać pakiet CLAAS XERION SADDLE TRAC za darmo!

Autor:
Farming Simulator 22


Czym są do Farming Simulator 22 mody

Witamy w największej społeczności moderskiej Farming Simulator. Nadal nie wiesz, do czego służą mody do Farming Simulator 22? Gra została stworzona, aby wspierać modyfikacje (mody), które może stworzyć każdy fan. Możesz więc użyć modów, aby ulepszyć oryginalną grę. Tak, zgadzamy się, że gra jest już bardzo dobra, jednak możesz czuć, że potrzebujesz więcej kombajnów, traktorów lub innych narzędzi w grze. Co więcej, sama gra oferuje różnego rodzaju mody, które mogą zmienić rozgrywkę, naprawić niektóre denerwujące graczy błędy lub po prostu spróbować uatrakcyjnić grę. Dlatego powinieneś wypróbować FS22 mods. Ponieważ istnieje wiele różnych FS 22 mods, zainstalowanie jednego z nich zmieni nieco grę i stanie się wyjątkowa. Wszystkie LS22 mody są całkowicie darmowe, więc nie musisz się martwić o płatności lub ukryte podatki. Wypróbuj teraz Farming Simulator 22 mods i zostań lepszym farmerem.
Najlepsza FS22 Tekstury mods

Dodaj komentarz

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!