Farming Simulator 22: Mody sezonów

Farming Simulator 22: Mody sezonów

Sezony w Farming Simulator 22 są już dostępne! To świetny sposób na zbliżenie gry FS22 do prawdziwego życia. Jest również bardzo łatwy w instalacji: pobranie i zainstalowanie modu zajmuje tylko kilka minut. Ze względu na doskonałą łatwość obsługi i funkcje pogodowe, jest to jeden z najlepszych modów. Od lat! Seasons był jednym z najpopularniejszych modów FS19 – w rzeczywistości był zwycięzcą konkursu modów FS19 jakiś czas temu.

Mamy więc pełne powody, by sądzić, że Seasons 22 również zapowiada się znakomicie. Omówmy kilka głównych rzeczy i odpowiedzmy na palące pytania.

Czym są pory roku?

Seasons 22 to modyfikacja przeznaczona do Farming Simulator 22. Wprowadza szereg zmian sezonowych – a to doskonały sposób na dodanie do gry większego realizmu. W zależności od pory roku będziesz również musiał dostosować swoją pracę na boisku – to doda dodatkowe wyzwanie do gry, czyniąc ją bardziej interesującą i satysfakcjonującą w postępach.

Farming Simulator 22: Mody sezonów

 

Jak działają pory roku?

Mod po prostu podąża za naturalnym cyklem roku rolnika. W zależności od tego, co dzieje się przez cały sezon: oznacza to dostosowanie cen upraw, różne zachowania zwierząt domowych, a także zmieniające się potrzeby w zakresie konserwacji pojazdów. Pogoda ma duży wpływ na wszystko – i to właśnie robi ten mod.

Jaki jest koszt sezonów?

Mod Seasons 22 jest całkowicie darmowy – można go pobrać z oficjalnego ModHub gry.

Czy sezony są dostępne na PlayStation i Xbox?

Obecnie mod Seasons jest dostępny tylko na PC lub Mac. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że mod trafi również na konsole, ponieważ wiadomo, że ściśle współpracują z twórcami gry.

Kto tworzy modyfikację Seasons?

Seasons 22 jest tworzony przez grupę pięciu modderów: Jos (Rahkiin) , Per (mrbear) , Per (reallogger) , Stijn (Wopster) i Sebastian (theSeb) . Łącznie są one znane jako Realismus Modding. Mają za sobą wiele lat doświadczenia: w rzeczywistości ich mod Seasons do FS17 został wybrany jako najlepszy mod do gry.

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej 22. sezonom i zobaczmy kilka najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zanim sam je wypróbujecie:

Konflikty modów

Mod Seasons wpływa bezpośrednio na silnik gry. Tak więc, jeśli istnieją inne mody, które działają również z silnikiem gry, może wystąpić konflikt, który powoduje problemy.

Przed użyciem Seasons 22 w swojej grze upewnij się, że wyłączysz lub usuniesz dowolne mody, które wykonują jedną z tych czynności:

  • Kontrolowanie wzrostu
  • Dostosowywanie pogody
  • Dostosowywanie zachowania zwierząt lub ich statusu
  • Dostosowanie ekonomii gry

Ma sens, prawda? W końcu są to 4 rzeczy, na które naprawdę wpływa mod Seasons.

Tak więc, gdy żaden z innych modów, które to robią, nie jest obecny, możesz śmiało.

W tym celu nie musisz usuwać modów: alternatywnie po prostu załóż nowy folder z modami.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy wszystkie kolidujące mody, które masz, i naciśnij F2. Następnie będziesz mieć możliwość zmiany nazwy folderu. Możesz nazwać to „ModPause” lub wiesz, coś innego, co brzmi odpowiednio.

Następnie utwórz nowy folder. Nazwij to dokładnie „modami”: cztery małe litery, bez wymyślnych rzeczy. Skopiuj mod Seasons, wszystkie inne mody i mapy bezpośrednio do tego folderu. Teraz gra będzie korzystać tylko z modów, które nie kolidują z Seasons. I nadal będziesz mieć pod ręką wszystkie swoje inne mody.

Chodzi o przejścia

Najlepszym sposobem na zabawę z włączonym trybem sezonów jest myślenie w przejściach. Każdy sezon przejdzie trzykrotną zmianę. W rzeczywistości możesz to zobaczyć na HUB Mod Men. Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu kliknij Alt + S.

Tam to zobaczysz: cztery pory roku, w tym trzy przejścia, w sumie 12.

Wiesz, 12 lat – jak miesiące?

Farming Simulator 22: Mody sezonów

Długość sezonu

W tym modzie będziesz mieć cztery pory roku i to wszystko (nie ma tu dla ciebie wymyślnej dwusezonowej pogody!). Możesz jednak łatwo zmienić długość tych sezonów. W tym celu wystarczy otworzyć menu Pory roku (Alt + S). Tam sezon można dostosować, aby trwał od 3 do 24 dni w grze.

Na przykład, jeśli chcesz, aby sezon trwał tylko 3 dni, oznacza to jedno przejście dziennie. I tak jeden rok potrwa tylko około 12 dni.

Po drugiej stronie równania sezon może trwać maksymalnie 24 dni, co oznacza jedno przejście 8 dni, a zatem rok w grze trwa łącznie 96 dni.

Oto pomocna tabela, aby zobaczyć, jak długość każdego sezonu wpływa na rok w grze:

Farming Simulator 22: Mody sezonów

WSKAZÓWKA: Sprawdź i dostosuj długość sezonu natychmiast po rozpoczęciu nowego zapisu. Podczas testowania moda zobaczyliśmy, że domyślna długość sezonu została ustawiona na 6 dni. Możesz chcieć, aby był dłuższy lub krótszy, więc dostosuj go przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w grze.

Rozpoczęcie nowej gry z Seasons

Sezony 22 rozpoczynają się wiosną, a także całkowicie resetują każde z pól. I choć mod działa na wszystkich mapach – absolutnie doskonały staje się tylko w garstce, która jest w pełni zoptymalizowana pod kątem w pełni zróżnicowanej pogody.

Zastanów się więc nad wyborem mapy, która zawiera dobrą integrację na śniegu. Jeśli używasz moda na pogodę, potrzebujesz moda, który najlepiej go wykorzysta, prawda?

Oto najlepsze mapy na zimę w modzie Seasons:

  • Wielki Kikut
  • Stare gospodarstwo wiejskie
  • Sudhemmern
  • Rustykalne Akry
  • Linia hrabstwa

Istnieje również rozszerzona lista map, które mają dobrze współpracować również z modem Seasons. W tym celu – kliknij tutaj. Jednak nie przetestowaliśmy ich wszystkich (w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej). Więc wejdź na własne ryzyko.

Farming Simulator 22: Mody sezonów

Zmiana pór roku

Wchodząc do nowej gry, dostajesz powiew świeżego wiosennego powietrza i widok jałowych pól bez upraw. Oczywiście będziesz musiał rozpocząć rok od podstawowych czynności związanych z utrzymaniem, takich jak orka, uprawa, sianie nasion i opryskiwanie herbicydami.

Wraz ze zmianą pór roku zmienią się również Twoje główne misje:

Lato: opryski, pierwsze zbiory, koszenie, suszenie i belowanie.

Jesień/jesień: większość zbiorów, orka, siew ozimin, nawożenie i więcej oprysków.

Zima: utrzymanie zwierząt gospodarskich i maszyn.

WSKAZÓWKA: Zima to doskonały czas na prace leśne. Ma sens – na półkuli północnej dzieje się to również w prawdziwym życiu. I tak nie będziesz miał wiele więcej do roboty, więc spróbuj!

Nauka o GEO Mods

Farming Simulator 22: Mody sezonów

Teraz nie musimy ci tego mówić: pogoda nie wszędzie jest taka sama. Na przykład, w zależności od tego, gdzie jesteś, nasz obraz tego, czym jest „kwiecień”, może być zupełnie inny. Aby rozwiązać ten problem i uczynić grę nieco bardziej realistyczną, twórcy modów Seasons wprowadzili mody GEO.

Mody GEO (skrócona wersja „Geograficzne”) dostosowują pogodę, aby lepiej odwzorować warunki w określonej lokalizacji. Na przykład na FS17 były opcje dla Walii, Paragwaju, Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych i Danii – cztery dość różne lokalizacje. Ponadto mody wpływają na długość i dotkliwość wpływu pogody na zbiory i plony.

Bez GEO Mods, sezon 22 na FS22 będzie odwzorowywał pogodę w południowej Wielkiej Brytanii.

Zwolnij przewijanie do przodu

Szybkie przewijanie do przodu musi być jednym z najczęściej klikanych przycisków w grze. Jednak Realismus Modding mówi, że mądrze byłoby nie nadużywać go. W trybie dla jednego gracza utrzymuj limit na poziomie 6000x. W trybie wieloosobowym obniż go do 1200x. Lepiej mieć większą kontrolę i nie spiesz się tutaj.

Wskazówki, podpowiedzi i triki

To tutaj było kilka podstawowych rzeczy dotyczących Seasons 22 w Farming Simulator 22. Więc teraz jesteś więcej niż gotowy, aby w końcu spróbować tego modu i zobaczyć, ile jest wart. A skoro już przy tym jesteś, możesz zapoznać się z nowymi pomocnymi przewodnikami po sezonach 22.

Autor:
Nie mamy żadnych informacji o autorze tego moda. Jeśli jesteś autorem, skontaktuj się z nami lub zostaw komentarz poniżej, a my dodamy Twoje kredyty.


Czym są do Farming Simulator 22 mody

Witamy w największej społeczności moderskiej Farming Simulator. Nadal nie wiesz, do czego służą mody do Farming Simulator 22? Gra została stworzona, aby wspierać modyfikacje (mody), które może stworzyć każdy fan. Możesz więc użyć modów, aby ulepszyć oryginalną grę. Tak, zgadzamy się, że gra jest już bardzo dobra, jednak możesz czuć, że potrzebujesz więcej kombajnów, traktorów lub innych narzędzi w grze. Co więcej, sama gra oferuje różnego rodzaju mody, które mogą zmienić rozgrywkę, naprawić niektóre denerwujące graczy błędy lub po prostu spróbować uatrakcyjnić grę. Dlatego powinieneś wypróbować FS22 mods. Ponieważ istnieje wiele różnych FS 22 mods, zainstalowanie jednego z nich zmieni nieco grę i stanie się wyjątkowa. Wszystkie LS22 mody są całkowicie darmowe, więc nie musisz się martwić o płatności lub ukryte podatki. Wypróbuj teraz Farming Simulator 22 mods i zostań lepszym farmerem.
Najlepsza FS22 Inne mods

Dodaj komentarz

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!